6 dolog, amit semmiképp se takaríts ecettel!
A legtöbb cikkben azt írják, hogy az ecet „szinte mindenre” jó. Igen, valóban jó sok mindenre, azonban van pár kivétel, amit semmiképp sem szabad ecettel takarítani! Cikkünkben most ezeket gyűjtöttük össze:
1. Gránit és márvány munkalapok
Az ecetben található sav képes felkarcolni, felsérteni a gránit és márvány felületét – ezért az ilyen felületeket inkább csak langyos, mosogatószeres vízzel dörzsöld át!
2. Kő padlólapok
Csakúgy, mint a gránitnak és márványnak, az egyéb természetes kőlapoknak sem tesz jót az ecet. És nem csak az ecet, hanem minden egyéb savas tisztítószer is, mint például a citrom. Ne használj ammóniát sem ezeken a felületeken. A legjobb megoldás a kifejezetten kőlapokra fejlesztett tisztítószer.
3. Tojásfolt
Ha lepottyant a tojás a földre ne ecettel próbáld meg feloldani – ugyanis nem fog sikerülni! A savassága miatt ugyanis csak még inkább folyóssá és kezelhetetlenné válik a tojás, amit így még nehezebb feltakarítani.
4. Vasaló
Bár a kávéfőzőben nagyon jól működik, a vasalóba ne öntsd ecetet! Ez ugyanis károsíthatja a vasaló egyes részeit. Az eltömődés elkerülése érdekében kövesd a gyártó tanácsait, vagy mindig ürítsd ki a vizet belőle.

Egyes makacs foltok ellen, mint például a fű-, tinta-, vér- vagy fagyi foltok (főleg „frissen”) nem hatásos az ecet. Ez egyszerűen csak azért van, mert az ecet savas kémhatása nem reagál ezekre a foltokra. Ilyenkor jöhet az előmosás és az ismert folttisztítók

5. Parketta
Vannak, akik esküsznek az ecetre, ha parkettáról van szó. Egy új, légmentesen lezárt keményfa parkettának valóban jót tehet az ecet és víz elegye – egy sérült, már kopott parkettát azonban csak tovább károsíthat.
Ha nem vagy biztos magadban, próbáld ki az ecetes vizet egy nem feltűnő helyen – például a szekrény alatt vagy a sarokban, egy kis felületen.
6. Bizonyos makacs foltok
Ha hsznos volt a cikk, nyomj egy lájkot, vagy oszd meg.
Forrás: almaimotthona.hu