Tényleg gyógyítanak a virágok?
Az ausztrál virágesszencia-tant a Bach-terápia inspirálta, megalkotója Ian White ausztrál természetgyógyász. Elképzelése hasonló volt Bachéhoz, az ötlet - állítása szerint - meditálás közben támadt, s ötven különböző virágesszenciával indította útjára a tant, később ez a szám hatvankilencre növekedett.
Merész állításokat fogalmaznak meg a tannal kapcsolatban: kiváltja a hormonterápiákat, nem emeli a koleszterinszintet, a kombinált, elsősegély esszenciát a levegőbe permetezve még a szülés is könnyebb. Hivatkozást, forrást az állítások alátámasztására viszont egyáltalán nem találunk.
A "virágesszencia" elnevezés megtévesztő, sokan gyógynövény-kivonatra gondolhatnak, pedig egyáltalán nem erről van szó. Az apróbojtorján például a gyógyszerkönyvben is megtalálható, elismert gyógynövény, teáját gyomor- és bélhurut esetén javasolták. A terápia szerint viszont sokkal többre képes: az apróbojtorján "az őszinteség virága", illetve "segít lecsendesíteni és összpontosítani a szívcsakra energiáját, hogy (...) nyugodt és kiegyensúlyozott érzelmi állapotba kerülhessen" - bármit is jelentsen ez, természetesen mellékhatásmentesen, a túladagolás veszélye nélkül. Forrásvizet vagy hajnali harmatcseppeket nehéz is lenne túladagolni.
Tényleg hat a virágterápia? (Fotó: Europress)
"Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a növényi eredetű gyógyszerek valóban fontosak a terápiában - a virágesszenciák alkalmazását mégsem tartjuk megalapozottnak, hiszen nem növényi kivonatok, nem tartalmazzák a növények hatóanyagait, 1500 forint egy üveg vízért, amiben valameddig ázott a virág, kissé borsos"
Ha tetszett a cikk, kérjük nyomj egy lájkot,vagy oszd meg barátaiddal. Köszönjük.
Forrás:hazipatika.com