Egyszerű módszerrel fejleszthető a gyerekek agya

 
Cambridge egyetem kutatói szerint a népszerű számkirakó és a keresztrejtvények segítségével hatékonyan fejleszthető a gyerekek memóriája és szókincse is.

 

A Daily Mail brit napilap értesülései szerint a nívós egyetemen a különböző kirakós játékok oktatásban betöltött szerepét vizsgálták.

Bár a szigetországban a tanárok mintegy 75 százaléka használ valamilyen típusú kirakóst a tanításhoz, ezek javarészt a gyerekek érdeklődésének felkeltését szolgálják, mint sem a tanulási folyamatok hatékonyabbá tételét.

A Puzzles in Education című kutatási anyag szerint a 7-11 éves gyerekek számára igen komoly pszichológiai és kognitív előnyökkel járhat az ilyen agytorna. A kutatók szerint a játék főként a tananyag berögzülését, a szókincs fejlesztését, az érvelést illetve a további adatok memorizálását segíti.

Kirakós játékkal fejleszthető a gyerekek agya

 

A sudoku, ez a rendkívül népszerű, japán eredetű logikai játék rendkívül hatékony eszköz lehet a matematika és megfelelő adaptáció után a természettudományok oktatásában. A kémiatanárok például megpróbálkozhatnak azzal, hogy a számokat vegyjelekkel helyettesítik.

A szókereső típusú játékok segítségével bizonyos témák oktatása lehet hatékonyabb, különösen akkor, ha az adott területhez sok szakkifejezés, vagy akár különálló terminológia tartozik. A keresztrejtvények a fogalmazási készségeket, a memóriát és az általános problémamegoldási képességeket fejlesztik.

"Ez a kutatási anyag rávilágít a kirakós játékok oktatásban tapasztalható előnyeire" - magyarázta Kath Donovan, a Pearson nevű oktatási segédleteket is gyártó cég igazgatósági tagja. "Ezek az eszközök ugyanis hatékonyan lekötik a gyerekeket és megragadják a figyelmüket, mégsem használjuk őket elég gyakran."

 

Forrás: hazipatika.com