Sminktippek kánikulához
A nyári kánikula idején érdemes odafigyelni néhány dologra. Nem is sejtjük sokszor, hogy milyen ártalmas bőrünk és testünk számára, ha nem vagyunk elég körültekintőek. Tippjeink örök érvényűek, ezért ha most megjegyzitek őket, egy életre jót tesztek magatokkal.
Sminktermékek
Mindent alaposan nézzünk és szaglásszunk át. Ami gyanús (avas, megváltozott illatú, állagú vagy színű), ne használjuk és ne kockáztassunk, inkább dobjuk ki. Vonatkozik ez a sminklemosókra, spirálokra, rúzsokra is egyaránt.
Mit meddig ajánlatos használni?
A por állagú vagy ásványi sminktermékeket több évig is lehet használni probléma nélkül (púder, pirosító, bronzosító).
Az ecsetekre fokozottan figyeljünk oda, és tisztítsuk meg őket a sminkmaradványoktól.
Az olajat, zsiradékot tartalmazó termékeket (rúzs, szájfény) maximum három évig használhatjuk, de ez márkánként változhat, ezért mindig nézzük meg a terméken található információkat ezzel kapcsolatban.
A körömlakkokat, parfümöket kb. két évig használhatjuk.
Az alapozókat, arckrémeket, testápolókat egy-két évig.
A szemceruzákat kb. 1,5 évig (használat előtt baktériumveszély miatt érdemes újrahegyezni, illetve a kupakot helyesen visszatenni rá).
A szempillaspirálra azt mondják, 3 havonta érdemes cserélni, de maximum addig várhatunk vele, amíg csomós nem lesz, vagy amíg az illata kellemetlenné nem válik.
A folyékony szemhéjtust kb. fél-egy évig (utána úgyis beszárad vagy kellemetlen illata lesz).
Egy jó tanács: miután egyszer befürödtem a make up bázisommal, amit egyetlen egyszer használtam, és szobahőmérsékleten tartottam, azóta a rúzsokkal együtt a hűtőben tartom az olajtartalmú termékeket. Alacsonyabb hőmérsékleten tovább húzhatják ezek a termékek, és lassabban oxidálódnak el bennük az olajmolekulák.
Sminkben csak óvatosan
Ha kifekszünk a napra, akkor ne teljes sminkben tegyük azt! Lehet hogy arra a fél órára “meztelenné” válik az arc, de inkább ezt vállalja az ember, semmint azt, hogy később esetleg élete végéig maradandó károsodást szenvedjen az arca (pattanások, pigmentfoltok, rosaceák, kiütések stb.) Maximum korrektor és fényvédős (ásványi) por állagú púder/alapozó, valamint fényvédős ajakbalzsam vagy szájfény a megengedett. Később, ha már védett helyen vagyunk és nem megyünk ki a tűző napra, sminkelhetünk, bár a folyékony alapozó használatával érdemes várni addig, amíg a kitágult erek összehúzódnak az arcon, és megnyugszik az arcbőr is a napozás után.
Csodaszer: a lepirult, leégett bőrre az aloe vera; akár a gyógynövény letört levele, akár az azt tartalmazó termékek (arckrém, tonik, zselé, permet).
Ha hasznos volt a cikk, nyomj egy lájkot, vagy oszd meg.
Forrás:ruzseslegyezo.eu